Pretty Little Blogger travels: Vianočná Budapešť (1.časť)

Veľmi rada cestujem, kamkoľvek a kedykoľvek. Jednou z mojich tradícií je urobiť si pred Vianocami výlet do Viedne na vianočné trhy. Minulý rok som sa rozhodla, že by som chcela okrem tých viedenských vidieť aj tie v Budapešti.

img_3110Posledný decembrový víkend sme si s kamarátkou spravili dámsku jazdu a vyrazili sme na predĺžený vikend do predvianočnej Budapešti. Nasadli sme preto v piatok doobeda na autobus do hlavného mesta Maďarska a okolo druhej poobede sme tam už aj boli. Ubytované sme boli v hoteli Golden Parkhneď cez cestu od hlavnej vlakovej staníce Keleti pályaudvar.

img_3113

Keď sme prišli na hotel a trochu si oddýchli, vyrazili sme objavovať Budapešť. Po celodennom cestovaní sme boli samozrejme veľmi hladné a tak naše prvé kroky viedli do reštaurácie podávajúcej špeciality maďarskej kuchyne s názvom For Sale Pub.

img_3147

img_3120

Urobiť si výlet do Budapešti alebo celkovo do Maďarska a nedať si guláš je neodpustiteľné. My sme si ho dali ako prvý chod a bol vynikajúci, priniesli nám k nemu aj čili na dochutenie, ak by nám samotný guláš nebol dosť štiplavý 🙂 . Ako druhé som si objednala kurací perkelt, ktorý bol rovnako ako guláš úplne skvelý. Veď sa aj hovorí, že Maďari sú vynikajúci kuchári.

img_1678

img_1680

V okolí reštaurácie bolo množstvo krásnych budov a my sme sa rozhodli cez most prejsť na výhliadku Citadely.

img_3123

Bol to teda riadny výstup hore kopcom, ale z výhliadky sme mali nádherný výhľad na Budínsky hrad a cez Dunaj na Országház – budovu maďarského parlamentu, ktorý  je druhou najväčšou parlamentnou budovou v Európe hneď po Paláci parlamentu v Bukurešti. Z tej výšky sme vlastne videli celú Pešť, ktorá bola krásne rozsvietená a  pôsobila veľmi vianočne.

img_3188

img_3143

Keďže sme mali pred sebou celý deň v Budapešti a bolo už neskoro rozhodli sme sa z Citadely ísť naspäť na hotel. Dúfam, že sa vám príspevok o prvom dni z nášho výletu do Budapešti páčil a nabudúce sa môžete tešiť na to, čo sme videli, ochutnali a zažili ďalší deň 🙂 . Ak ste boli v Budapešti aj vy, napíšte mi do komentárov ako sa vám páčilo a čo určite treba vidieť a zažiť.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s