New Year, New Me?

img_3754_zm

Na Nový rok, si väčšina ľudí dáva novoročné predsavzatia. Schudnem….(doplňte číslo) kilov, naučím sa nový cudzí jazyk, prípadne sa zdokonalým v tom, ktorý už ovládam, budem viac čítať knihy, začnem cvičiť, budem viac cestovať…a takto by som mohla pokračovať donekonečna. S novým rokom sa snažíme aj naše staré ja prerobiť na úplne nový vylepšený model. Ja som nedávno čítala čláok o tom, že aj keď si dáme na Nový rok nejaké to predsavzatie, neznamená to, že sa máme stať úplne novým človekom 🙂 .

Keď na tým tak premýšlam ja si vlastne ani nedávam novoročné predsavzatia respektíve sa nepamätám kedy som si naposledy nejaké dala. Tento rok som, ale urobila výnimku až na to, že som sa rozhodla nedať si ciele, ktoré už teraz viem, že nesplním (ako to u mnhých býva) a stať sa niekým úplne iným/novým, ale budam sa snažiť samu seba tak povediac upgradnúť 😀 alebo inak povedané spraviť zo seba leošie ja.

img_3732_zm

Minulý rok bol pre mňa plný rôznych, či už menších alebo väčších zmien  atie ma donútili urobiť aj niekoľko dôležitých, nechcela by som povedať život-meniacich, ale istým sôsobom by sa to možno aj dalo povedať 🙂 . Jedným z týchto rozhodnutí bolo začať blogovať. A o čom? Myslím, že ako všetci, čo majú osobný blog, o tom čo milujem ❤ , o móde, makeupe/beauty produktoch, cestovaní a tak…Jednou z hlavných podmienok, aby bol blog úspešný je pravidelnosť pridávania obashu/contentu. Takže mojím prvým predsavzatím je pravidelne sem blogové príspevky. Na kurze o blogovaní From Zero to Blog mi moja lektorka povedala, že na začiatku je optimálne prispievať na blog trikrát do týždňa, a o to sa budem v tomto roku snažiť aj ja.

S tým súvisí aj moje ďalšie predsavzatie, a to byť viac oraganizovaná. Pamätám sa, že na základnej a strednej škole sa mi to celkom darilo. Domáce úlohy som si robila načas, vždy som bola pripravená na hodinu alebo písomku. Dokonca som si v piatok hneď po škole zvykla napísať úlohy a naučiť sa na pondelok a mala som tak voľný víkend. Väčšina mojich spolužiakov sa učila na pondelok až v nedeľu poobede alebo večer. Keď som prišla na vysokú školu môj režim sa radikálne zmenil. Nemusela som pravidelne pripravovať a učiť a tiež prednášky a cviká som nemala každý deň. Pamätám sa, že jeden semester som do školy chodila tuším len dvakrát do týždňa alebo tak. Takáto nepravidelnosť spolu s novými spolužiakmi, s ktorými sme často chodievali na krúžkovice mi poriadne nabúrali môj zabehnutý systém a teraz keď už aj tak naozaj 😛 pracujem je ťažke si znovu zvykať na pravidelné domáce úlohy 🙂 , rozumej písanie článkov na blog a zvyšného contentu na sociálne médiá. Ja sa ale nevzdávam, organizovanosť mám v krvi, mali by ste vidieť moje poličky s knihami, šatník alebo miesto, kde mám uložený môj makeup 🙂 . Myslím, že stačí len sa dobre rozpamätať ako som to robila pred 10-12 rokmi a všetko bude na najlepšej ceste k dokonalosti 😉 .

Ďalším predsavzatím je také to typické, že schudnem, respektíve sa budem zdravo stravovať. Tu mi, ale dovoľte sa na chvíľu sa zastaviť. Ja sa už niekoľko rokov snažím ztravo stravovať, Nejem vyprážané a fastfoody, namiesto zemiakov a ryže si ako prílohu dám zeleninu, najradšej surovú. Veľmi málo tiež jem cestoviny a pečivo. Dokonca som minulý rok začala pravidelne behávať. Potom som, ale asi tak v druhej polovici augusta dostala príšernú chrípku, áno dobre čítate bola som chorá v lete 😦 . Vtedy som prestala aj behať lebo mi to zdravotný stav nedovoľoval a bohužial keď som vyzdravela nedokázala som sa opäť prinútiť behať, dobre myslím, že raz som bola. Zníženie celkového pohybu spôsobilo, že aj keď sa stále zdravo stravujem (viac-menej 🙂 , veď boli Vianoce), tak som pribrala a Vianoce tomu určite nepomohli. Dnes je už, ale nový rok a teda treba sa znovu začať hýbať a obmedziť sladkosti.

Posledným mojím cieľom na rok 2017 je, že budem viac cestovať, aj keď musím povedať, že v minulom roku som si pocestovala celkom dosť, ale pre mňa je aj to málo. Priemernému Slovákovi si myslím by to, ale bolo viac než dosť. To som, ale trochu odbočila. Moje cestovateľské predsavzatie sa mi pomaly darí plniť. Mám totiž už naplánované dve cesty na tento rok a to ešte nie je ani polovica januára! Prvá bude do Mníchova, kam sa s kamarátkou chystáme navštíviť nášho spoločného kamaráta z Erazmu, ktorý v Mníchove teraz študuje. Chystáme sa tam na pár dní v marci. Druhou (dúfam, že nie poslednou) cestou za hranice Slovenska je výlet do Fínska. Žije tam ďalšia moja veľmi dobrá kamarátka z Erazmu. Plánujem ju takto pozrieť už niekoľko rokov, vlastne odkedy som sa vrátila domov. Bohužiaľ Fínsko je pomerne drahá krajina aj keď máte kamarátku, ktorá vás ubytuje u seba doma 🙂 .

img_3801_zm

Tak toto boli moje predsavzatia na tento rok, držte mi palce, aby sa mi ich podarilo splniť. Mimochodom a aké su tie vaše? Dajte mi vedieť v komentároch. A na záver by som vám všetkým chcela zaželať ten úplne najlepší rok 2017 nech je 100-ak nie viac-krát lepší ako bol rok 2016.

Poznámka: Na fotkách mám oblečenú blúzku od Tommyho Hilfigera, sukňu z Bershky, lodičky a klobúk zo Stradivariusu a kabelku Michael Kors. Veľmi pekne ďakujem za fotky Lucke Škyrtovej zo svadobného salónu Peter a Lucia.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s