Paris Fashion Week S/S 2017 – Valentino

Podobne ako som sa tešila na prvú kolekciu Marie Grazie Chiuri pre Christian Dior, bola som rovnako zvedavá aj na novú ready-to-wear kolekciu Valentino. Tá bola už kompletne navrhnutá Pierpaolom Picciolim. Musím povedať, že sa veľmi, ale veeeľmi vydarila 🙂 .

Piccioli je veľkým fanúšikom renesancie a odborníkom v oblasti dámskych strihov a kvalitných látok, ale čo je najdôležitejšie je otvorený svetu za bránami hlavného sídla značky Valentino v Ríme. Pri navrhovaní svojej prvej samostatnej kolekcie sa inšpiroval stredovekým umením, najmä Boschovým triptychom Záhrada pozemských rozkoší. Okrem toho sa spojil so Zandrou Rhodes, britskou módnou návrhárkou 70-tych a 80-tych rokov minulého storočia, ktorá sa preslávila ručne kreslenou potlačou a hippie šatami. Piccioli odletel do Londýna, aby si prezrel jej tvorbu a požiadal ju o navrhnutie potlačí Boschových malieb na jeho šaty.

Celá kolekcia bola priam až magickou prehliadkou šiat jemne potlačených alebo pošitých vzormi vtákov a rastlín. Na zvýraznenie jednotlivých kúskov boli modelky nalíčené len veľmi jemne a vlasy mali spletené do jednoduchých účesov. Na nohách mali obuté zamatové sandále alebo bledoružové semišové papuče s hrubým opätkom.

Všetci sme očakávali romanticky ženské šaty a večerné róby, ale to neznamená, že by boli o niečo menej krásne alebo rozmanité. Oveľa zaujímavejšie však boli kúsky určené na bežné nosenie. Napríklad úžasný brokátový kabát v ružovej farbe alebo voľne strihané nohavice v bielej, zelenej a fuchsiovej.

Podobne ako post o kolekcii Elie Saab, ani tu som sa nevedela rozhodnúť, ktoré kúsky sa mi páčili najviac, tak som do galérie dala všetkých 65 lookov.

Zdroj fotiek: http://www.vogue.com/fashion-shows/spring-2017-ready-to-wear/valentino/slideshow/collection

Páčila sa vám najnovšia ready-to-wear kolekcia Valentino tak ako mne? Napíšte mi do komentárov, čo vás zaujalo najviac!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s