Paris Fashion Week S/S 2017 – Christian Dior

Všetci sme v napätí očakávali aká bude debutová kolekcia Marie Grazie Chiuri pre Christian Dior. Niet sa čomu čudovať, táto Talianka sa stala vôbec prvou ženou na poste kreatívneho riaditeľa pre túto prestížnu značku. Očakávania boli veľké, veď Christian Dior je už roky symbolom ženskosti.

Prehliadku otvorila Ruth Bell v bielom šermiarskom tope a pumpkách po kolená. Týmto modelom vyrazila Chiuri dych všetkým, ktorí očakávali, že jej prvá kolekcia pre Dior bude v romantickom štýle. Vysvetlila to tým, že šerm je šport, ktorý si vyžaduje srdce aj rozum a ženy musia brať do úvahy oboje, ak chcú byť samy sebou. Šermiarsky výstroj skombinovala aj s tylovými sukňami, čo bolo ešte odvážnejšie a mne sa to veľmi páčilo. Kolekcia bola aj napriek tomu plná prvkov typických pre Mariu Graziu, ako napríklad krásne vyšívané šaty a sukne z tylu alebo nevinne pôsobiace róby až po zem pokryté tarotovými kartami. Tieto modely pripomínali jej prácu pre Valentino. Mne sa najviac páčil look číslo 18, kde modelka vyšla na prehliadkové mólo v tričku s nápisom „We should all be feminists” zastrčenom do priesvitnej čiernej tylovej sukne.

Maria Grazia Chiuri navrhla 64 modelov a všetky môžete teraz obdivovať v galérii.

Zdroj fotiek: http://www.vogue.com/fashion-shows/spring-2017-ready-to-wear/christian-dior/slideshow/collection

Myslíte si, že Chiuri vystihla ženskoť značky Christian Dior? Ako sa vám páčili šermiarske vesty a topy? dajte mi vedieť v komentároch!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s