Paris Fashion Week S/S 2017 – Balmain

Parížsky fashion week nám zatiaľ ponúkol veľa krásnych a jedinečných kolekcií, medzi nimi aj tie od značiek Saint Laurent alebo Chloé. Ja som sa dnes rozhodla napísať o prehliadke Balmain.

V júni tohto roku, len niekoľko dní pred uvedením pánskej kolekcie, sa objavili správy, že investičná skupina Mayhoola kúpila módny dom Balmain. Táto istá skupina kúpila v roku 2012 aj taliansku značku Valentino. Máme sa teda na čo tešiť.

Prvým krokom v expandovaní značky bolo zvýšenie počtu modelov v kolekcii zo 60 na 80. Ďalšou veľkou zmenou bola absencia zložitých výšivok, aké zdobili šaty v predchádzajúcich sezónach. Roky to bolo poznávacím znamením tohto francúzskeho módneho domu. Dokonca ešte pred nástupom Oliviera Rousteinga na post kreatívneho riaditeľa Balmain. Prepracované výšivky a kryštály boli synonymom značky rovnako ako obtiahnuté minišaty to, ale neznamená, že táto kolekcia bola o niečo menej sexi, práve naopak. Prehliadka bola plná odvážne vykrojených živôtikov a rozparkov do polovice oboch stehien. Farebná škála jednotlivých kúskov sa pohybovala od púštných, cez výbuch farieb s potlačou hadej kože až po metalické odlesky na sexi šatách, ktoré ukončovali prehliadku. Musím spomenúť aj pásikavé háčkované šaty, ktoré sa objavili v kolekcii vo viacerých variáciách a boli ďalším novým prvkom pre značku Balmain. Ak mám byť úprimná veľmi pripomínali tie od Missoni.

Všetkých osemdesiat lookov, ktoré tvorili tohtoročnú Balmain ready-to-wear kolekciu si môžete teraz pozrieť v galérii.

Zdroj fotiek: http://www.vogue.com/fashion-shows/spring-2017-ready-to-wear/balmain/slideshow/collection

Ktorý model z kolekcie sa vám páčil najviac? Aký je váš názor na zmeny, ktorými značka prešla? Budem rada, ak mi svoje názory napíšete do komentárov.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s