Paris Fashion Week S/S 2017 – Chloé

V predchádzajúcom blogovom príspevku ste si mohli prečítať, aká bola kolekcia, ktorú vytvoril Anthony Vaccarello pre Saint Laurent a dnes to bude Chloé.

Po minuloročnej kolekcii inšpirovanej motorkárskymi gangami, kreatívna riaditeľka Clare Waight Keller navrhla kolekciu skôr pre mestské ženy ako divoké dobrodružky. Rady ženských dizajnérok na čele francúzskych módnych domov sa tento rok rozšírili o dve nové členky. Svoje prvé kolekcie ako nové kreatívne riaditeľky predvedú Bouchra Jarrarand pre Lanvin a Maria Grazia Chiuri pre Dior a ja sa už na to veľmi teším. Clare Waight Keller, ale stojí na čele kretívneho tímu už dlhší čas a to veľmi úspešne.

Centrálnym kúskom kolekcie boli nohavicové kostýmy pánskeho strihu pozostávajúce zo sák bez chlopní a nohavíc vysiacich z bokov modeliek. Na týchto kúskoch potom Clare Waight Keller postavila celú svoju kolekciu od topov až po nohavice, inšpirované námornickymi uniformami. Hoci farebná paleta nebola veľmi rozmanitá, žiarivá biela, námornícky modrá a čierna sa k štýlu, ktorý Chloé dlhé roky výtvára veľmi hodia. V kolekcii samozrejme nechýbali ani hippie šaty vo farbách zmrzlinového sorbetu, ktorými je značka Chloé známa. Tentoraz trochu kratšie ako sme zvyknutí, ale rovnako vzdušné a krásne. Prehliadku ukončili dva modely s kvetinovou potlačou, ktoré boli akýmsi prechodom medzi starou hippie Chloé a tou novou.

V galérii si teraz môžete vychutnať všetkých 44 modelov, ktoré boli na prehliadke predvedené.

Zdroj fotiek: http://www.vogue.com/fashion-shows/spring-2017-ready-to-wear/chloe/slideshow/collection

Nakoniec by som bola rada, ak mi do komentárov napíšete, ktoré kúsky vás zaujali najviac.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s