Paris Fashion Week S/S 2017 – Saint Laurent

V utorok začal parížsky fashion week, posledný zo štyroch najdôležitejších módnych udalostí tejto jesene, a bude trvať do stredy 5.októbra. Svoje nové kolekcie na ňom predstavia tí najlepší francúzski dizajnéri a ikonické módne domy ako Christian Dior, Chanel alebo Givenchy. Ja vám dnes prinášam blogový príspevok o tom aká bola ready-to-wear kolekcia značky Saint Laurent.

Tento rok je plný zmien a tie neobišli, ani tento módny dom. Anthony Vaccarello nahradil Hediho Slimana na poste kreatívneho riaditeľa značky. Vaccarello sa dokonca rozhodol ukončiť svoju vlastnú líniu oblečenia, aby sa tak mohol naplno venovať práci pre YSL. Tohtoročná prehliadka ready-to-wear kolekcie na jar a leto 2017 sa konala v novozrenovovaných priestoroch centrály tejto ikonickej značky. Vaccarello sa v tejto kolekcii snažil znovuobjaviť aká vlastne Saint Laurent girl je. Podľa jeho slov určite nie meštiacka a klasická, je skôr typom dievčaťa, ktoré vezme vintage šaty a odstrihne z nich, čo sa jej nepáči.

Prehliadku otvorili čierne kožené šaty s nazberkanými rukávmi pripomínajúce šaty, ktoré navrhol ešte Yves Saint Laurent v roku 1982. Štýl 80.rokov neovládol len prehliadku Saint Laurent, ale celý Paríž. Okrem už spomenutých čiernych šiat ste mohli vidieť aj kožené a zamatové topy s hlbokým výstrihom, minisukne mierne do Áčka, boyfriend džínsy a šaty strihané na jedno pleco. Nechýbala ani variácia Saint Laurentovho legendárneho dámskeho smokingu, ktorý bol jedným z kúskov, ktoré sa mi z kolekcie páčili najviac.

Všetkých 49 modelov z tohtoročnej ready-to-wear kolekcie na jar a leto 2017 nájdete v galérii.

Zdroj fotiek: http://www.vogue.com/fashion-shows/spring-2017-ready-to-wear/saint-laurent/slideshow/collection

Myslíte si, že Anthony Vaccarello vystihol, aké je Saint Laurent dievča? Ktorý z modelov by ste si do svojho šatníka vybrali vy? Dajte mi vedieť v komentároch!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s