Milan Fashion Week S/S 2017 – Gucci

Pomaly sa blížime do finále jesenného mesiaca módy. V stredu sa začal milánsky fashion week a bude trvať do 26. septembra. Tento blogový príspevok bude o ready-to-wear kolekcii jedného z popredných talianskych módnych domov Gucci. Miesto konania prehliadky pripomínalo nočný klub zo 70. rokov. Všade boli ružové zamatové lavice, zrkadlá a koberec v rovnakej ružovej farbe ako lavice. Pocit, že sa skutočne nachádzate v nočnom klube ešte zvýrazňovala biela hlma imitujúca cigaretový dym. V pozadí sa z reproduktorov niesol hlas Florence Welch, ktorá čítala básne Williama Blaka.

Alessandro Michele tento rok vytvoril kolekciu, ktorá viac pripomínala haute couture než prêt-à-porter. Spomenúť môžem napríklad plisovanú večernú róbu s červeným vyšívaným srdcom prebodnutým ozdobnou dýkou na predku šiat a číslami XXV nad tým. 25-ka je Michelleho šťastné číslo a tiež časť mena jeho instagramového účtu (@lallo25). Ďalej rozprávkovo pôsobiace čierne šaty popretkávané zlatými niťami na živôtiku by som si s radosťou obliekla na červený koberec. Veľmi výrazným kúskom kolekcie boli aj šaty žiarivej lososovej farby ušité z nadýchaného šifónu Modelky mali obuté klinové topánky s 12-centimetrovou platformou inšpirované topánkami, ktoré nosili prostitútky v Benátkach v 15. storočí. V meste známom mnohými zaplavami boli vysoké platformy nevyhnutnosťou a čoskoro sa takéto topánky stali štýlovou záležitosťou, ktorá sa rozšírila aj do iných talianskych miest.

Kolekcia mala 75 modelov a Michele, podobne ako Bailey pre Burberrry, ukázal aj niekoľko pánskych. Ja som opäť vybrala len tie dámske.

Zdroj fotiek: http://www.vogue.com/fashion-shows/spring-2017-ready-to-wear/gucci/slideshow/collection

Značka Gucci je známa svojimi výraznými a tým pádom ľahko spoznateľným kúskami a nebolo tomu inak ani teraz, napriek tomu sa mi prehliadka ako celok páčila. A čo vy? Páčil sa vám niektorý kúsok z kolecie? Rada si vaše postrehy prečítam v komentároch.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s