London Fashion Week S/S 2017 – Burberry

A je to tu! Po Versus Versace, Topshop Unique a Mulberry vám prinášam článok o ready-to-wear kolekcii snáď najikonickejšej britskej značky Burberry. Prehliadka sa konala v Makers House, kde kedysi sídlilo legendárne londýnske kníhkupectvo Foyles. Všetci pozvaní si na svojich stoličkách mohli nájsť kópiu knihy Virginie Wolfovej Orlando: Životopis. Je to príbeh o básnikovi, ktorý si zmení pohlavie a žije tak niekoľko storočí. V celej kolekcii sa bezproblémovo prelínali minulosť so súčasnoťou rovnako ako vo knihe Virginie Wolfovej.

Kretívny riaditeľ Christopher Bailey sa trochu inšpiroval aj alžbetínskym obdobím, čo ste mohli vidieť na košeliach a blúzkach s volánovými goliermi a pri malých kabelkách, typických pre toto obdobie. Súčasnosť kolekcie reprezentovali bundy s jahňacou kožušinou vo vnútri a oversized mikiny s veľkými rukávmi. Za spomenutie stoja aj saká s prvkami husárskych uniforiem a tiež sa mi páčilo ako Bayley využil vrstvenie, zároveň ale zvýraznil siluetu, keď výsledný outfit stiahol opaskom.

Módny dom Burberry predstavil na prehliadke 83 modelov, vrátane tých pánskych, ja som pre vás, ale vybrala len dámske kúsky. Toto bola zároveň prvá kolekcia vôbec, ktorá fungovala na princípe see-now-buy-now.

Zdroj fotiek: http://www.vogue.com/fashion-shows/fall-2016-ready-to-wear/burberry-prorsum/slideshow/collection

Dúfam, že sa vám dnešný blogový príspevok páčil a už sa tešíte na ďalšie, napríklad aj z milánskeho fashion weeku, ktorý sa začal včera 21. septembra. Nakoniec by som bola rada, ak mi do komentárov napíšete, ktoré modely vás zaujali najviac.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s