New York Fashion Week S/S 2017 – Marc Jacobs

Viem, že NYFW už skončil, ale neodolala som a dnešný blogový post bude o bláznivej ready-to-wear kolekcii Marca Jacobsa. Nebojte sa už sa pripravujú aj príspevky o londýnskom fashion weeku, ktoré budem uploadovať v najbližších dňoch a máte sa veru na čo tešiť!

V USA práve prebiehajú dosť agresívne voľby na budúceho prezidenta a mnohí dizajnéri sa preto tento rok vo svojich ready-to-wear kolekciách na jar a leto 2017 sústredili na žiarivé a sýte farby spolu s množstvom rôznych kvetinových aplikácií, aby tak pozdvihli náladu amerického národa. Marc Jacobs naopak zorganizoval divokú párty podľa hesla, že ak už má ísť všetko do pekla, tak aspoň s veľkým treskom a fanfárami. Prehliadka sa konala v Hammerstein Ballroom, kde Stephen Beckman postavil vyvýšené pódium a osvietil ho tisíckami malých svetielok.

Modelky vystúpili na mólo s pestrofarebnými dredmi a v topánkach na takých vysokých platformách, že bez problémov dosahovali výšku vyše dvoch metrov. Na prehliadke bolo vidieť veľa lesku, saténu, hadej kože spolu s denimom a army vzorom. Touto kolekciou Marc Jacobs ešte viac zotrel rozdiel medzi cenovo dostupnejšou kolekciou Marc by Marc Jacobs a jeho hlavnou líniou. Na móle sa striedali drahé kúsky, ktoré nevyhnutne vyvolali viac rozruchu, napríklad štýlové matalické bundy s kožušinovými rukávmi, šaty pošité dúhovými holografickými flitrami alebo háčkovaný sveter s pierkami na ramenách, ako denim a army bundy.

Hoci sa mikiny môžu zdať ako vhodná súčasť tejto kolekcie, pripadajú mi už tak trochu obohraté, ale Marc Jacob našiel spôsob ako ich ozvláštniť. Opäť sa spojil s umelcom Julienom Verhoevenom, s ktorým spolupracoval na legendárnej šou pre Louis Vuitton v roku 2002. Ten pre neho pomaľoval nielen mikiny, ale aj kabelky a tie nadmerne vysoké topánky. Najvýnimočnejším kúskom kolekcie bol strieborný kabát z hadej kože s  Verhoevenovou ilustráciou na chrbte. Pre mňa osobne príliš cenný kúsok, aby som si ho obliekla na divokú párty, ale rozhodne sa mi pri pohľade na neho zlepšila nálada.

Kolekcia mala 52 modelov a ja som pre vás vybrala 26 z nich, ktoré podľa mňa vystihli tému celej kolekcie.

Zdroj fotiek: http://www.vogue.com/fashion-shows/spring-2017-ready-to-wear/marc-jacobs/slideshow/collection

Ktorý z outfitov by ste si na divokú párty vybrali vy? Teším sa na vaše odpovede v komentároch.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s