New York Fashion Week S/S 2017 – Diane von Furstenberg

Pomaly sa dostávame do druhej polovice New York fashion weeku pre jar a leto 2017. Doteraz ste si mohli prečítať o prêt-à-porter kolekciách značiek Escada, Red Valentino a Kate Spade a dnes zo bude Diane von Furstenberg.

Škótsky dizajnér Jonathan Saunders mal skutočne rušného 3 a pol mesiaca. Presťahoval sa z Londýna do New Yorku, aby mohol nastúpiť ako kreatívny riaditeľ pre Diane von Furstenberg. Diane sa totiž rozhodla venovať svojej charite a iným projektom a prenechala tak kreatívne vedenie Saundersovi.

Saunders začal navrhovať počas londýnskeho boomu digitálnej potlače látok, ktorá bola centrálnym prvkom aj jeho debutovej kolekcie pred 12 – timi rokmi. Okrem toho má neuveriteľný cit pre kombinovanie farieb, ktoré by vám ani vo sne nenapadli, že spolu môžu fungovať, ale on to nejakým zázrakom dokáže. Tento jeho talent sa ukázal aj na DVF ready-to-wear kolekcii. Podľa jeho slov najobľúbenejším kúskom sú asymetrické šaty ušité z látky kombinujúcej bodkovanú a kvetinovú potlač. Tento model v mnohom pripomínal ikonické zavinovacie šaty, ktoré Diane von Furstenberg predviedla vo svojej kolekcii v roku 1974, ale Saunders im dodal súčasnejšiu podobu. Asymetriu  použil aj na ďalších modeloch, napríklad pri šatách a topoch kde jeden rukáv bol široký a voľne vysel z modelkinho ramena pričom druhý bol len tenučkým ramienkom;  ďalej skombinoval rôzne vzory a potlače a v jednom prípade dokonca nerozšíril vzor až po lem šiat – umelecký detail nezvyčajný pre značku akou je Diane von Furstenberg.

Na prehladke nechýbalo ani oblečenie na von, napríklad bavlnený a kožený trenčkot, ten druhý aj s odnímateľným kožušinovým golierom. Potom ste mohli obdivovať pletené nohavice so zaujímavým zahnutím v oblasti pásu. Saunders očakáva, že pletené materiály sa v budúcnosti stanú doležitou súčasťou značky. Napriek tomuto vyhláseniu to boli práve elegantné modely, korešpondujúce so štýlom značky, ktoré ma najviac zaujali z celej ready-to-wear kolekcie Diane von Furstenberg.

Ako vždy v galérii si môžete prezrieť všetky modely, ktoré boli pre jar a leto 2017 navrhnuté.

Zdroj fotiek: http://www.vogue.com/fashion-shows/spring-2017-ready-to-wear/diane-von-furstenberg/slideshow/collection

Dúfam, že sa vám dnešný blogový príspevok páčil a už sa tešíte na ďalší. Nakoniec by som bola rada, ak mi do komentárov napíšete, ktoré modely vás zaujali najviac a prečo.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s