Na ceste k módnemu guru

Skola_Stylu_2

Nedávno  som sa rozhodla, že začnem s písaním blogu o móde a kozmetike, pretože to je to čo ma baví. Keďže si myslím, že predtým ako by mal človek začať niekomu radiť mal by sa v danom odbore aspoň trochu vyznať. Rozhodla som sa preto rozšíriť si obzory.

Sadla som si pred môj Macbook a začala googliť. Úspešne som sa preklikala až ku Škole Stylu, ktorá ponúka viacero veľmi zaujímavých workshopov. Ja som sa rozhodla pre workshop Módní Marketing & PR, ktorý sa konal v Prahe druhú júnovú sobotu.

Išla so mnou aj Lucka zo salónu s krátkymi svadobnými šatami Peter a Lucia, pre ktorých robím online marketing a pravidelne píšem príspevky na ich blog. Workshop viedla Tereza Michovská, ktorá je PR manažérkou v BB Media. Prednášala nielen teóriu, ale hlavne nám poskytla veľa príkladov z praxe a prezradila ako vyzerá bežný deň PR manažéra. Tereza okrem iného viedla kampane pre klientov ako Tiffany&Co., Agent Provocatuer alebo COS. V minulosti tiež pracovala ako módna stylistka pre magazín ELLE. Druhou prednášjúcou bola Lucie Janotková, ktorá pracuje ako rmódna redaktorka pre české vydanie Harper’s Bazaar. Tá nám porozprávala o tom ako to vyzerá keď sa pripravuje módny editoriál a čo všetko je na to potrebné.

Workshop

Večer po skončení workshopu sme zašli do mesta na večeru a potom sme sa poprechádzali po Parížskej ulici, kde sme  obdivovali krásne oblečenie a kabelky.

Dolce&Gabbana

Výklad Dolce&Gabbana vyzeral ako keby sme sa vybrali na výlet letným Talianskom, nádherné kvetinové aplikácie, obrazy ukazujúce slávne mestá ako Benátky alebo Pisa a veľa jasných farieb, ktoré môže ponúknuť len Taliansko.

Hermes

Hermes si ako dekoráciu do svojich výkládov vybral pieskové sochy. Zaujímavá a jedinečná myšlienka, ktorá sa mi veľmi páčila.

Dior

Vo výklade butiku Christian Dior sme obdivovali kabelky Lady Dior, priamo za nimi sa nachádzali hologramy pier, ktoré sa hýbali podľa toho ako blízko k výkladu ste stáli. Pripomínalo mi to 3D pohľadnice, na ktorých sa obrázok mení podľa toho v akom uhle sa na ne pozeráte.

Dajte mi v komentároch vedieť, ktorý výklad sa vám páčil najviac a prečo. Tiež by som rada vedela, či ste už navštívíli Prahu a aký ste z nej mali dojem.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s