To najlepšie z Haute Couture Fashion Weeku F/W 2016 – Christian Dior

Séria blogových príspevkov venujúcich sa haute couture fashion weeku pokračuje. V minulých postoch som písala o kolekcíách značiek Fendi, Valentino, Elie Saab a Zuhair Murad. Dnes to bude jeden z najikonickejších francúzskych módnych domov Christian Dior.

Odkedy minulý rok v októbri nečakane odišiel Raf Simmons post kretívneho riaditeľa prevzal švajčiarsky pár Lucie Meier a Serge Ruffieux. Čakala ich neľahká úloha, ktorej sa, ale zhostili pomerne dobre. Haute couture kolekcia pre jeseň a zimu je príkladom toho, čo by si podľa nich mladá žena chcela v butiku Christian Dior kúpiť.

Modely boli ženské a voľne inšpirované legendárnym New Look Christiana Diora z roku 1947, ale bez ťažkého korzetu a tylovej spodničky. Namiesto toho sa Lucie Meier a Serge Ruffieux sústredili na čierne taftové róby s nadýchanými sukňami, rozviate topy a živiotiky ozdobene zlatými a striebornými výšivkami. Celá kolekcia bola veľmi pekná, takým tým nenásilným spôsobom, ale niektoré návrhy pôsobili skôr ako oblečenie, ktoré by si mladá tínedžerka vzala na prázniny k moru ako róby určené pre svetovú smotánku. To je samozrejme pochopiteľné, keďže obaja dizajnéri majú len malé skúsenosti so svetom, v ktorom žijú klienti značky Chriastian Dior. Malo by sa to, ale s nadchádzjúcou kolekciou, ktorú budeme môcť vidieť na parížskom týždni módy už koncom septembra. V piatok 8. júna módny dom Christian Dior potvrdil, že novou kreatívnou riaditeľkou tejto ikonickej značky sa stane Talianka Maria Grazia Chiuri, ktorá od roku 2008 spolu s Pierpaolom Picciolim navrhovala haute couture a ready-to-wear kolekcie pre Valentino.

V galérii môžete obdivovať 9 modelov, ktoré sa mi z haute couture prehliadky Christian Dior páčili najviac.

zdroj fotiek: http://www.vogue.com/fashion-shows/fall-2016-couture/christian-dior/slideshow/collection 

Na záver by som chcela vedieť, ktorý z modelov sa páčil vám a prečo? Dajte mi vedieť v komentároch.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s