To najlepšie z Haute Couture Fashion Weeku F/W 2016 – Elie Saab

Séria blogových príspevkov zachýtavajúcich to najlepšie z Haute Couture Fashion Weeku pre jeseň a zimu pokračuje. V predošlých článkoch som vám predstavila kolekcie módnych domov Fendi a Valentino. V dnešnom  sa chcem venovať designérovi Elie Saabovi.

Najnovšia kolekcia tohto libanonského návrhára sa niesla v jasnom duchu: New York, New York a ešte raz New York. Sirény a klaksóny zneli z reproduktorov ako v ozajstnom meste, ktoré nespí. Show bola výnimočná aj tým, že na mólo poslal Elie Saab okrem krásnych modeliek aj malé dievčatká oblečené do rovnako výnimočných kúskov ako ich staršie kolegyne.

Celá kolekcia bola veľmi expresívna. Napríklad rôzne vtáčiky poletovali na sukni veľkolepej róby s čiernym zamatovým živôtikom. Prehliadku ukončovala lotyšská modelka Paula Simkuse v úchvatných svadobných šatách s 3D aplikáciami kvetov. Takéto aplikácie nie sú u haute couture dizajnérov ničím výnimočným, ale pre Elie Saaba, ktorý doteraz preferoval monochromatický look s odleskami tón v tóne je to výrazná zmena. Odprezentovaných bolo 55 modelov, z ktorých 9 pre mňa najkrajších a najzaujímavejších som pre vás vybrala do galérie.

Zdroj fotiek: http://www.vogue.com/fashion-shows/fall-2016-couture/elie-saab/slideshow/collection

Ktorý z modelov sa vám páčil najviac? Chceli by ste, aby som spravila blogový príspevok o nejakom konkrétnom návrhárovi? Dajte mi vedieť v komentároch.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s