Maria Grazia Chiuri mieri k Diorovi

 

Maria Grazia Chiuri

http://www.dior.com

Je to oficiálne! V piatok 8. júna módny dom Christian Dior potvrdil, že novou kreatívnou riaditeľkou tejto ikonickej značky sa stane Talianka Maria Grazia Chiuri.

Chiuri bude zastávať jeden z najdôležitejších postov vrámci firmy a zároveň je prvou ženou – kreatívnou riaditeľkou v 70-ročnej histórii značky Christian Dior. Jej predchodcami boli takí velikáni ako Yves Saint Laurent, Gianfranco Ferre alebo neslávne známy John Galliano.

V roku 1989 Maria Grazia Chiuri spolu s Pierpaolom Picciolim začala ako návrhárka doplnkov pre Fendi. Po desaťročnej spolupráci s týmto talianskym módnym domom ich zlákal Valentino. Spolu tu navrhovali doplnky od roku 1999 až do roku 2008 keď sa Valentino Garavani rozhodol odísť do dôchodku a vybral si ich ako svojich nástupcov pre navrhovanie haute couture a ready-to-wear kolekcií.

Talentovaná Talianka sa nelúči len so značkou Valentino, ale aj so svojím dlhoročným spolupracovníkom Pierpaolom Picciolim, ktorý zostáva na čele módneho domu ako kreatívny riaditeľ.

Bude veľmi zaujímavé sledovať ako sa s touto novou výzvou vo svojom živote popasuje a aké budú nové kolekcie Christian Dior pod jej vedením.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s